Kruhový trénink

Kruhový trénink je způsob, jak si lze vybudovat pevné svaly a zároveň vylepšit svou fyzickou kondici. Zapojují se během něj všechny tělesné partie, takže žádná část těla nezůstane pozadu.

Kombinace posilování a aerobního cvičenívám pomůže spálit přebytečné tuky a vytvarovat svaly, často se objevuje výbušného kardio cvičení, které pomáhá rozvíjet vaši kondici a při zařazení správných cviků i formovat svaly. Každé cvičení by se mělo ideálně zaměřit na úplně jinou a co nejvzdálenější partii těla než cvičení předchozí. Stačí několik týdnů a budete nad výsledky cvičení jásat nadšením. 

Pokud se rozhodnete právě pro návštěvu lekcí kruhového tréninku, je důležité, aby se vám obzvlášť ze začátku věnoval trenér. Ne všechny cviky jsou vhodné pro každého, a pokud vás například bolí záda ze sezení v kanceláři, je kruhový trénink nejlepší způsob, jak si bolest ještě prohloubit! Ani v takovém případě ale nemusíte trénink ihned zavrhnout. Stačí, když se domluvíte s trenérem, který, pokud se jedná o kvalitního lektora, vám ukáže, jaké cviky byste z kruhu právě vy měli vynechat. Zároveň vám doporučí adekvátní obměnu cviku přesně dle vašich potřeb. 


Dále krátký výčet náčiní který u nás ve fitness centru můžete najít a využít při kruhovém tréninku : 

- jednoruční činky, Ketlbell, T.R.X., Alpitrack, Fitbox totem, hrazdu, posilovací kolečko, expandéry,     stepper, švihadla, závaží na ruce, fitness mříž, tréninkové lano, medicinball, balanční podložka,       fitness podložky, ocelová palice, pneumatiky mnoha velikostí, 

- připravujeme street workaut klec, Bosu, zátěžové pytle, zátěžovou vestu,