Vacu Shape

,,Závěry našeho výzkumu ukázaly, že kombinace podtlaku a pohybu podstatným způsobem urychluje odbourávání tuku v problémových partiích. Cvičení Vacu Shape je vhodné stejně pro netrénovanou veřejnost jako pro aktivní sportovce a dosažené výsledky jsou překvapující."

Prof. MUDr. Karel Mariník DrSc.
(klinika pro obezitologii Hradec Králové)

Cvičební trenažér VacuShape je výhradně Český výrobek.

Stroj kombinuje působení podtlaku a pohybu(chůze) na běžeckém pásu. Chůze v trenažéru je jedna z nejúčinějších cvičení na spalování tuků v problematických partiích - břicho, boky, stehna, hýždě.

U žen se depotní tuk nachází na podbřišku (+boky), hýždích a stehnech. Tento depotní tuk tělo velmi špatně prokrvuje. Jestliže žena nyní trénuje v aerobní oblasti, např. aerobic, šlapadla, běhání, zvyšuje se objem krve v silně pracujících svalech hýždí a stehen. Zvýšením objemu krve ve svalu jsou přiškrcovány kapiláry, které zásobují tukovou tkáň krví.

Toto může zjistit každý sám. Např. když žena zrovna přijde z aerobiku a položí si ruku na stehno, tak zjistí, že tato hlavní partie je zpravidla podstatně chladnější, než např. záda. Protože ale tělo chce od určitého výkonu spalovat tuky jako zdroj energie, spaluje nejdříve zásoby tuku, které jsou pro tělo snadno využitelné, hlavně na prsou, protože prsa jsou díky své žlázové tkáni nejlépe prokrvenou tukovou tkání. Výsledkem je, že žena sportuje, aby si pozitivně upravila svou postavu, hubne ale především na ňadrech, pažích, ramenech a obličeji, přičemž tuk na spodních částech těla zůstává.

Co se děje ve stroji Vacu Shape?

Trénink ve VacuShape probíhá chůzí na běžeckém pásu po dobu 30-ti minut, problémové partie se přitom nachází v podtlakové kabině. Střídavým podtlakem je krev nasávána do kapilár v podkoží, kde působí jako přepravní médium a odvádí tuk z tukových buněk ke svalům, neboť jedině tam je možno tuk spálit. V průběhu aplikace je monitorována tepová frekvence tak, aby se jednalo po celou dobu o aerobní cvičení, kdy je spotřeba energie hrazena z 80% tuky a pouhých 20% tvoří cukry.


Pod tlakem je aktivován nejenom metabolismus tuků, ale i lymfatický systém, který zajišťuje lepší odvádění metabolických zplodin. Silné prokrvení pokožky a lepší zásobování kyslíkem, vitamíny, minerálními látkami a enzymy pozitivně působí proti pomerančové kůži. Pleť je při pravidelné aplikaci hladší a jemnější.

Kromě závažných kontraindikacích, se kterými Vás seznámí personál Life Gymu Vám nic nebrání ke cvičení.

V našem centru se nachází dva stroje Vacu Shape. To znamená, že není problém chodit cvičit ve dvojicích spolu s kamarádkou, maminkou či sestrou.

Na cvičení Vacu Shape je potřeba se objednat! Zrušení rezervace by mělo být minimálně 24 hodin před cvičením. Děkujeme za pochopen